Meditacijos svarba kūnui, protui ir sielai

Kaip nutildyti viso pasaulio triukšmą? Nevyniosim į vatą – tai neįmanoma. Vis dėlto, egzistuoja technikos, kurios gali padėti tame triukšme įsipatoginti. Technikos, kurios leidžia apraminti tavo asmeninį triukšmą.  Meditacija – nėra tik hipių ir nušvitusių verslininkų trend’as. Tai senovės praktika, kuri išlaikė laiko išbandymą ir siūlo kelią į vidinę ramybę ir gilų savęs atradimą. Meditacija turi transformacinį potencialą protui, kūnui ir sielai. Viso to esmė – sąmoningumo ugdymas, galimybė patirti būseną, kai esi tik tu, tik dabar, ir tik čia. Yra galybė meditacijos technikų, kurios pajėgios natūraliu būdu  nuraminti protą, išlaisvinti įtampą iš kūno ir užmegzti dialogą su vidumi. Jei vis dar ieškai ramybės chaose – skaityk toliau. 

 

Neriame giliau į meditacijos naudą:

Kūnui: Meditacija sukelia gilaus atsipalaidavimo būseną. Tokio gylio joks romanas ar pasivaikščiojimas miške suteikti negali. Reguliari meditacija mažina raumenų įtampą ir gerina bendrą fizinę sveikatą. Viena žymiausių meditacijos technikų, nutaikytų į kūno gerovę yra kūno skenavimo meditacija. Ji išvaduoja kūną nuo susikaupusio streso ir palengva grąžina jam gyvybingumą.

Protui: Meditacija veikia kaip psichinė gimnastika, treniruojanti tavo fokusą ir sušvelninanti kasdienio streso poveikį. Tokios praktikos kaip dėmesingumo meditacija skatina protinį aiškumą ir emocinį atsparumą, leidžiantį tau lengviau įveikti kasdienius iššūkius, kurių dažnai nuspėti negalime. 

Sielai: Meditacija atveria duris į gilų savęs suvokimą ir dvasinį augimą. Tokios technikos kaip meilės ir gerumo meditacija gilina ryšį su savimi ir aplinka, treniruoja empatiją ir užpildo tavo vidų jausmu, kad mes visi esame vienas. Tai – vitaminai sielai.


Pagrindinės meditacijos technikos ir jų potencialas:

Mindfulness meditacija: dėmesingu įsisąmoninimu/ sąmoningumu grįsta praktika. Jos metu dėmesys sutelkiamas į dabarties akimirką ir tai, ką šiuo metu patiriame, vidinį jausmą. Mindfulness praktikos neįmanoma išmokti iš knygų ir straipsnių – esminis momentas yra praktikuoti ir lavinti protą. Ši praktika skatina protinį aiškumą ir emocinį atsparumą, ugdydama dabarties momento suvokimą. Meditacijos metu – sustiprinsi gebėjimą susikaupti ir nukreipti fokusą ten, kur nori, bet ne ten, kur veda proto autopilotas.

Meilės ir gerumo meditacija: Dar žinoma kaip Metta meditacija, yra budizmo tradicijoje įsišaknijusi praktika, kurios tikslas – ugdyti meilės, užuojautos ir gerumo jausmus sau ir kitiems. Tai apima teigiamų frazių ar linkėjimų kartojimą – tiek sau, tiek artimiesiems, ar net tiems žmonėms, kuriuos priimti sunku. Praktika paprastai prasideda nuo gerų minčių nukreipimo į save ir palaipsniui plečiasi, įtraukiant kitus. Šis metodas skatina emocinę ramybę ir tarpusavio ryšį, stiprina empatiją ir kelia vienybės su visomis pasaulio būtybėmis jausmą.

Kūno skenavimo meditacija: Kūno skenavimo meditacija yra sąmoningumo praktika, apimanti sistemingą kūno skenavimą, suvokiant kiekvieną kūno dalį, ugdant atsipalaidavimo ir buvimo su savimi, savame kūne jausmą. Tai tarsi švelnus kūno masažas iš vidaus, atpalaiduojant įtampą ir susitaikant su savimi. Ši praktika skatina gilų atsipalaidavimą ir mažina raumenų įtampą, sistemingai nuskaitydama ir atpalaiduodama visus kūno pojūčius. Meditacija augina supratimą apie proto ir kūno ryšį. Tai nėra atskiros mūsų dalys – viskas susiję.

Transcendentinė meditacija: Ši meditacijos praktika, dažnai įvardijama kaip “TM” –  yra technika, kuri apima ramaus budrumo būseną tyliai kartojant mantrą – konkretų garsą ar frazę – be pastangų, ramiai, užtikrintai. TM buvo išrasta tam, kad leistų protui peržengti įprastą budrumo sąmonę ir padėtų pasiekti gilesnius sąmoningumo ir vidinės ramybės lygius. Ši technika geba žmogų vesti per jam mąstymo procesus, padeda nusimesti nebenaudingos mąstymo modelius. Žinoma, mažina stresą, gerina atmintį, skatina kūrybiškumą. TM yra susijusi su širdies ir kraujagyslių sveikatos, imuninės sistemos ir bendros savijautos gerėjimu. Viskas įrodyta mokslu.

Vizualizacijos meditacija: Vizualizacijos meditacija derina meditacijos praktiką su vizualizacijos technika. Įsivaizduojamų vaizdų naudojimą, kad sukeltų atsipalaidavimo, ir vidinės ramybės jausmą. Tai tarsi ryškaus mąstymo filmo kūrimas, perkeliantis tave į ramybės uostą. Šią praktiką dažnai veda mokytojas, meditacijos programėlė arba garso įrašas, kad būtų lengviau vizualizuoti, o pačiame nereiktų kurti scenarijaus. Šis metodas palaipsniui perrašo tavo smegenyse susiformavusias, tau žalingas streso ir įtampos neuronų jungtis. Sužadina atsipalaidavimą, stiprina kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius. Visa ta – naudojant savo paties pasąmonės galią.

Kodėl CANNUMO apie tai kalba?

Gali pasirodyti,  kad mes tik apie žarnyno sveikatą, tiesa? Viskas susiję.
Patiriant stresą, depresiją, negatyvias mintis – daugeliui mūsų skauda arba pučia pilvą, pykina. Tai tobulai iliustruoja, kaip galva susijusi su tuo, kas dedasi tavo pilve. Ne tik smegenys lemia žarnyno funkcionavimą, bet ir žarnynas daro įtaką mūsų emocinei sveikatai bei protinei funkcijai. Visa tai – ištirta moksliškai ir daugelio vadinama  “smegenų ašimi”. Mūsų mylimas GĖRIS – fermentuotas probiotinis gėrimas, palaiko žarnyno sveikatą, o tai atlieka lemiamą vaidmenį bendrai žmogaus gerovei.  Žarnyno ir smegenų ryšys yra didžiulis. Maitindami savo kūną GĖRIU, sukuriame optimalią aplinką meditacijai, didiname protinį aiškumą ir emocinę pusiausvyrą. Iš esmės, meditacija yra ramybės pauzė, greitai besikeičiančiame pasaulyje. Tai yra ramybė chaose, tiems, kurie jos ieško. GĖRIS ir meditacija, kelyje į sveiką kūną, protą ir sielą yra neatsiejami komponentai. Jei vartoji GĖRĮ – išbandyk meditaciją. Jei medituoji – laikas susidraugauti su savo žarnynu.

Atgal į Naujienos
3 PRIEŽASTYS KODĖL PALMIRA RENKASI ŠĮ PRODUKTĄ ATMINČIAI GERINTI
SUŽINOK KODĖL PALMIRA NAUDOJA CANNUMO GRYBŲ TINKTŪRAS!
Kodėl moterys jau šimtmečius fermentuoja ir skanauja šaltalankių ir aronijų uogas?
Ar “Gerosios bakterijos” padeda nuo pilvo pūtimo?
Ar grybai gali būti medicininiai?
Prikelk savo produktyvumą natūraliais būdais
3 PRIEŽASTYS KODĖL PALMIRA RENKASI ŠĮ PRODUKTĄ ATMINČIAI GERINTI
SUŽINOK KODĖL PALMIRA NAUDOJA CANNUMO GRYBŲ TINKTŪRAS!
Kodėl moterys jau šimtmečius fermentuoja ir skanauja šaltalankių ir aronijų uogas?
Ar “Gerosios bakterijos” padeda nuo pilvo pūtimo?
Rodyti daugiau
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA
GRYBŲ TINKTŪROS JAU ČIA

PIRK 3 PREKES IR GAUK -15% NUOLAIDĄ

Slinkti